Colman nawet bez seta

fot:archiwumNiestety od dwóch porażek rozpoczęli rundę play off II ligi kaliscy siatkarze. W dwóch wyjazdowych meczach z AZS-em UAM Poznań podopieczni Mariana Durleja nie zdobyli nawet jednego seta, choć drugi, sobotni mecz był bardziej wyrównany, a kaliszanie popełniali mniej błędów.

Pierwszego seta gospodarze wygrali pewnie do 16-tu. Drugi set był najbardziej zacięty i nerwowy. Dodajmy, że przy remisie 19:19 żółtą kartkę zobaczył trener Marian Durlej, a kolejną kaliski siatkarz Adam Łukasik przy stanie 21:24, co automatycznie zakończyło tę odsłonę. Trzecia partia należała również do poznańskich siatkarzy i wygrywając ją ponownie do 21 gospodarze mogli się cieszyć z drugiej wygranej bez straty seta.
Stan rywalizacji wynosi więc 2:0 dla AZS-u Poznań, a w tej fazie rozgrywek zespoły grają do trzech zwycięstw. Kolejny pojedynek tych zespołów zaplanowano w najbliższą sobotę, w hali kaliskiego OSRiR-u.

I mecz: AZS UAM Poznań - Colman Kalisz 3:0 (25:22, 25:12, 25:20)
II mecz: AZS UAM Poznań - Colman Kalisz 3:0 (25:16, 25:21, 25:21)