Wygrana na wodzie

Po meczu rozgrywanym w strugach deszczu i gigantycznych kałużach piłkarze Calisii odnieśli cenne zwycięstwo i utrzymali fotel lidera IV ligi. W meczu 27 kolejki kaliszanie pokonali na własnym boisku Białego Orła Koźmin Wielkopolski 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zodbył już w 4 minucie Łukasz Wiącek. Potem kaliszanie mieli jeszcze przynajmniej 5 doskonałych okazji strzeleckich, ale piłka albo tańczyła w wodzie, albo brakowało skuteczności. Mówi trener Calisii Grzegorz Dziubek:

"Cieszy wygrana, bo na pewno zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Szkoda tylko tych niewykorzystanych akcji. Już w pierwszej połowie powinniśmy prowadzić minimum trzema bramkami i mecz byłby spokojniejszy. Druga połowa była bardziej wyrównana, bo goście za wszelką cenę chcieli wywieźć z Kalisza chociaż remis. Na pewno woda na murawie sprawiła też że wiele piłek było - można powiedzieć przypadkowych".

Dodajmy, że od 60 minuty obie drużyny grały "dziesiątkami" bowiem po drugiej żółtej kartce otrzymali najpierw Adrian Dąbrowski z Calisii, a dwie minuty później Damian Skrzypczak z Orła.

Calisia z dorobkiem 51 punktów jest liderem tabeli, a drugi Płomyk Koźminiec po wczorajszej przegranej z Sokołem Kleczew 0:3 traci do kaliszan 4 punkty. A w najbliższą niedzielę zespoły te rozegrają ligowy pojedynek na szczycie.

W pozostałych meczach drużyn z naszego regionu Centra Ostrów wygrała na wyjeździe 2:1 ze Spartą Miejska Górka, Piast Kobylin pewnie pokonał we Wrześni tamtejsza Victorię 3:0, natomiast LKS Gołuchów ograł na własnym boisku Krobiankę Krobia 4:2.