Połowiczny sukces Grześków

Zwycięstwem drużyny gospodarzy Chemika Bydgoszcz zakończył się półfinałowy turniej o wejście do II ligi siatkarzy. Drugie miejsce w tej imprezie wywalczyli siatkarze Grześków Kalisz i w ten sposób również awansowali do wielkiego finału.
W turnieju w Bydgoszczy wzięły udział tylko trzy drużyny. Nie dojechała drużyna UKS Bronek Koszalin. W pierwszym turniejowym spotkaniu kaliszanie zmierzyli się z Korabem Puck. Pierwszego seta Grześki przegrały 23:25. Potem było już znacznie lepiej. Drugiego i trzeciego seta kaliscy siatkarze wygrali takim samym stosunkiem punktów 25:20. W czwartej partii zespół z Pucka zdobył już tylko 17 punktów, i kaliszanie wygrali ten mecz 3:1. W kolejnym spotkaniu Chemik Bydgoszcz 3:2 wygrał z Korabem.
W niedzielę doszło więc do rozstrzygającego o pierwszym miejscu pojedynku Grześków z Chemikiem. Niestety kaliszanie gładko przegrali ten mecz 0:3 w setach do 20, 16 i 21.
Drugie miejsce w Bydgoszczy oznacza, że Grześki na turniej finałowy o wejście do II ligi pojadą do Mysłowic. Tam zagrają z Bauerem Mysłowice, Wisłokiem Strzyżów i Orionem Bielsk Podlaski. Ta impreza odbędzie się od 3 do 5 kwietnia. Bezpośredni awans do II ligi uzyska z niej tylko zwycięzca, a druga drużyna rozegra jeszcze baraże z 9 zespołem z I ligi.

Wyniki turniej półfinałowego o II ligę Bydgoszcz (6-8 marca)

Korab Puck - Grześki Kalisz 1:3 (25:23, 20:25, 20:25, 17:25)
Chemik Bydgoszcz - Korab Puck 3:2 (21:25, 25:22, 26:24, 21:25, 15:5)
Grześki Kalisz - Chemik Bydgoszcz 0:3 (20:25, 16:25, 21:25).