Zacięte derby

Choć przegrały, to stworzyły emocjonujące do ostatnich minut widowisko w pierwszym, historycznym, derbowym pojedynku ORLEN Superligi Kobiet. Mowa o kaliskich szczypiornistkach, które w meczu 8 serii uległy na wyjeździe MKS-owi Gniezno 28:30. Doświadczone rywalki rozpoczęły niedzielne starcie od prowadzenia 7:1, ale kaliszanki odrobiły straty i w 25 minucie był remis 13:13. Na przerwę schodziły z jednobramkową stratą 15:16. Druga połowa była równie zacięta i na minutę przed końcową syreną gnieźnianki miały tylko punkt przewagi 29:28. Decydująca akcja należała do gospodyń i po trafieniu Nikoli Szczepanik cieszyły się z derbowej wygranej. Mecz podsumowała radiuCENTRUM najskuteczniejsza w kaliskiej ekipie Daria Miłek, zdobywczyni siedmiu goli:

"Na początku Gniezno prowadziło 7:1, ale my mamy wielkie serce do walki, takie sytuacje nas nie dołują chcemy więcej i bez względu na ostateczny wynik staramy się włączać do gry. Tymczasem zespół z Gniezna to są bardzo silne dziewczyny, mają super obronę, taki poukładany, kompletny zespół i super, że stworzyłyśmy z nimi fajne widowisko".

Po derbowej porażce w Gnieźnie kaliszanki wciąż mają na koncie tylko jedno zwycięstwo i ze skromnym dorobkiem 2 punktów, wraz z drużyną Młyny Koszalin zamykają ligową tabelę. I właśnie do starcia tych dwóch ekip dojdzie w następnej kolejce, którą zaplanowano 12 listopada w kaliskiej Arenie.

MKS URBIS Gniezno – AWS Energa Szczypiorno Kalisz 30:28 (16:15)

MKS Gniezno: Hypka, Konieczna, Hoffmann – Hartman 11, Nurska 7, Szczepanik 5, Kuriata 3, Siwka 2, Lipok 1, Świerżewska 1, Chojnacka, Łęgowska, Widuch.
Kary: 10. min. Rzuty karne: 4/5.

AWS Szczypiorno Kalisz: Kukharchyk, Falińska, Prudzienica – Miłek 7, Lisewska 6, Wilczek 6, Pilitowska 3, Zamyshliak 3, Borysławska 1, Kaczmarek 1, Stanisławczyk 1, Gliwińska, Kisiel-Stężała, Kucharska.