Tylko remis KKS-u

Podziałem punktów i remisem 2:2 zakończył się mecz 16 kolejki drugoligowych rozgrywek, w którym KKS Kalisz podejmował beniaminka Olimpię Grudziądz.

Po sobotnim spotkaniu na stadionie przy Łódzkiej podopieczni Pawła Ozgi mogą czuć niedosyt, bo jako wicelider tabeli w starciu z drużyną zajmującą miejsce w trefie spadkowej to gospodarze byli faworytem. Tymczasem goście wyszli na prowadzenie w 13 minucie gdy po dośrodkowaniu z autu strzałem z bliska gola zdobył Agwan Papikjan. Kakaesiacy wyrównali cztery minuty później. Wtedy to mocny strzał oddał Mateusz Wysokiński, piłka po ręce bramkarza Olimpii odbiła się o słupek, a dobitkę zamienił na gola Mateusz Żebrowski. Zaledwie dwie minuty później piłkę w bramce rywali umieścił Nestor Gordillo, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Goście ponownie objęli prowadzenie w 32 minucie. Kacper Rychert samotnym rajdem pokonał pół boiska, zagrał do Konrada Gutowskiego, a ten strzałem z bliska umieścił piłkę w siatce KKS-u. Jeszcze przed przerwą kaliszanie znów odrobili stratę. W 41 minucie Wiktor Smoliński zagrał futbolówkę z prawej strony w pole karne, a dośrodkowanie pewnie wykończył Hubert Sobol, dla którego było to już 10-te trafienie w tym sezonie.

W drugiej połowie goście przede wszystkim bronili swojej bramki, a kakkaesiacy nie znaleźli do niej skutecznej drogi. Mimo kilku stworzonych akcji przez KKS ostatecznie kolejne gole nie padły i mecz zakończył się podziałem punktów. Co gorsza w ostatnich minutach kaliszanie musieli sobie radzić w dziesięciu, bowiem kontuzjowany został Adrian Cierpka, który opuścił boisko na noszach, a kaliski trener wykorzystał limit zmian.

KKS Kalisz – Olimpia Grudziądz 2:2 (2:2)

0:1 Agwan Papikyan 13, 1:1 Mateusz Żebrowski 17, 1:2 Konrad Gutowski 32, 2:2 Hubert Sobol 42.
KKS 1925: 1. Maciej Krakowiak - 42. Wiktor Smoliński (68, 23. Maciej Białczyk), 35. Bartosz Kieliba, 3. Mateusz Gawlik, 70. Adam Dębiński - 77. Mateusz Żebrowski (68, 17. Jakub Głaz), 7. Kacper Janiak (61, 6. Adrian Cierpka), 24. Mateusz Wysokiński, 8. Oskar Kalenik (81, 19. Filip Szewczyk), 10. Néstor Gordillo (68, 16. Bartłomiej Putno) - 9. Hubert Sobol.
Olimpia: 30. Kacper Górski - 14. Konrad Gutowski, 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 11. Aghwan Papikjan (63, 10. Patryk Winsztal), 8. Kamil Kurowski, 15. Maciej Pałaszewski (63, 99. Sebastian Olszewski), 29. Kacper Rychert (63, 20. Damian Vu Thanh) - 88. Kostiantyn Czernij.