Niespodziewana porażka Stali

Koszykarze BM Węgiel Stal Ostrów niespodziewanie przegrali w środowy wieczór w Prudniku z tamtejszą Pogonią 68:81 i na ostatnią kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego stracili pozycję wicelidera drugoligowej tabeli.

Stal prowadziła tylko na początku meczu 4:0. Później do głosu doszli gospodarze, którzy odskoczyli Stali na kilka, a nawet kilkanaście punktów. Podopieczni trenera Mikołaja Czaji grali bardzo nieskutecznie. Pogoń największą przewagę zyskała na przełomienie trzeciej i czwartej kwarty. Po rzucie Tomasza Łakisa było 58:43. W 33 minucie Pogoń wygrywała już różnicą 16 punktów. W końcówce meczu Stal zmniejszyła nieco straty, ale na odwrócenie losów spotkania nie było już szans. Pogoń pokonała BM Węgiel Stal Ostrów 81:68.

Najwięcej punktów dla gości rzucili: Dymała 14 i Kałowski 13. Swój mecz wygrał Doral Nysa Kłodzko, stąd też Stal na pewno nie przystąpi do play-off z drugiej pozycji i nie będzie miała przewagi parkietu w półfinale.