Lider rozbił Tarnovię

Kaliscy koszykarze już na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewnili sobie zwycięstwo w III lidze. W sobotę MKS Kalisz w meczu na szczycie pokonał w hali Arena wicelidera rozgrywek Tarnovię Tarnowo Podgórne 82:56. Goście toczyli wyrównany bój przez pierwsze dwie kwarty i na przerwę kaliszanie schodzili tylko z 3-punktową zaliczką 37:34. W kolejnych odsłonach gospodarze zagrali dużo lepiej w obronie i pozwolili tarnowianom rzucić: 13 punktów w trzeciej kwarcie i zaledwie 9 punktów w czwartej. Tu największą pracą wykonał Tomasz Zyber, który zaliczył 8 bloków. Tymczasem w ataku kaliskiej drużyny brylował Artur Mrówczyński, który w sumie zdobył w tym meczu 25 punktów.

W efekcie kaliszanie ograli Tarnovię różnicą 26 punktów, i już teraz podopieczni Piotra Czaski wiedzą, że do turniejów kwalifikacyjnych przystąpią z pierwszego miejsca. Jednak jak zapewnili Radio Centrum kaliscy koszykarze nie zamierzają odpuścić pozostałych dwóch meczów tej rundy w Gnieźnie i Ostrowie.

MKS Kalisz - Tarnovia Tarnowo Podgórne 82:56 (17:17, 20:17, 22:13, 23:9)

Punkty dla MKS-u zdobyli: Mrówczyński 25, Zyber 14, Wojciechowski 14, Galewski 13, Szymczak 7, Kuczyński 4, Kowalski P. 3, Wilczyński 2.