Z Sokołem z planem

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli kaliscy szczypiorniści. W niedzielę, na zakończenie pierwszej rundy i rozgrywek w 2015 roku MKS Kalisz pokonał w hali Arena Sokoła Browar Kościerzyna 29:22. Po wyrównanym początku meczu gospodarze jeszcze przed przerwą wypracowali sobie kilkubramkową przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 15:11. W drugiej połowie kaliszanie zagrali twardo w obronie i systematycznie powiększali zdobyć punktową, wygrywając ostatecznie różnicą 7 goli. A mecz podsumował Radiu Centrum trener MKS-u Kalisz Paweł Rusek:

na fot: Paweł Rusek

"Pierwsza połowa, mniej więcej od 10 minuty była już pod naszą kontrolą. Zagraliśmy mądrze w obronie, ale nie było też niecelnych zagrań, do tego wychodził nam atak pozycyjny. Rywale nie mieli za bardzo zmienników i z biegiem czasu tracili siły. Naprawdę plan przedmeczowy został zrealizowany praktycznie w 100%".

W kaliskiej bramce po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentował się Błażej Potocki. Najwięcej bramek dla MKS-u rzucili Łukasz Sieg 6, oraz Grzegorz Gomółka i Michał Drej 4. Kaliski zespół z bilansem ośmiu zwycięstw i pięciu porażek i dorobkiem 16 punktów po rundzie jesiennej zajmuje szóste miejsce w pierwszoligowej tabeli. Teraz kaliscy szczypiorniści udadzą się na zasłużony świąteczny wypoczynek. Do ligowych zmagań powrócą 6 lutego.

MKS Kalisz - KS Sokół Browar Kościerzyna 29:22 (15:11)