Mieszko poległ

Znakomite rozpoczęcie piłkarskiej wiosny w wykonaniu KKS-u Kalisz. W sobotę, w meczu inaugurującym rundę rewanżową trzecioligowych rozgrywek kaliszanie rozbili na własnym boisku lidera tabeli Mieszka Gniezno 4:0. Jednak na pierwszego gola kibice musieli czekać do 40 minuty. Wtedy to Hubert Antkowiak został sfaulowany w polu karnym przez Juliena Tadrowskiego. Kaliski napastnik osobiście wykorzystał rzut karny, a rywal zobaczył czerwoną kartkę i opuścił boisko. Po przerwie przewagę kaliszanie udokumentowali kolejnymi golami. W 61 minucie celnym strzałem w długi róg popisał się Robert Tunkiewicz, w 89 minucie ponownie jedenastkę zamienił na bramkę Antkowiak ,a w doliczonym czasie wynik spotkania ustalił pozyskany zimą Patryk Jarantowicz:

"Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, przede wszystkim fizycznie wyglądaliśmy bardzo dobrze. Przełomowym momentem była ta czerwona kartka dla gości i gol z rzutu karnego, ale myślę, że nawet gdyby jej nie było to i tak byśmy to spotkanie wygrali i zdobyli następne gole z gry bo stwarzaliśmy okazje strzeleckie. Cieszy, że graliśmy do końca i nawet w doliczonym czasie potrafimy zdobywać bramki. Nieskromnie powiem, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo bo prezentowaliśmy się lepiej" - mecz podsumował trener KKS-u Dariusz Marzec.

Warto dodać, że Hubert Antkowiak zdobywając kolejne dwa gole umocnił się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców. Kaliski napastnik ma już na koncie 17 bramek. Po tym zwycięstwie kaliski zespół z dorobkiem 41 punktów awansował na pozycję wicelidera tabeli, a prowadząca ekipa rezerw Lecha Poznań ma tylko jeden punkt więcej.

KKS Kalisz - Mieszko Gniezno 4:0 (1:0)