Chemik lepszy

Zdołały urwać seta, ale ostatecznie musiały uznać wyższość najlepszej drużyny po sezonie zasadniczych. W środowy wieczór w Szczecinie siatkarki Energa MKS-u Kalisz uległy w drugim meczu rundy play off Chemikowi Police 1:3.

Konfrontacja w Szczecinie była drugą między Grupą Azoty Chemikiem Police i Energa MKS-em Kalisz w walce o półfinał Tauron Ligi. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku w Arenie kaliszanki przegrały 0:3. Jednak tym razem to MKS lepiej rozpoczął spotkanie. Choć policzanki prowadziły w pierwszym secie 16:12, to w końcówce kaliszanki znakomice serwowały, skutecznie blokowały ataki rywalek i zwyciężyły do 21. W drugim secie gospodynie poprawiły zagrywkę, a znakomitą zmianę zrobiła Natalia Mędrzyk. Tę partię Chemik wygrał do 18-tu. Również w trzecim secie kaliszanki zdołały ugrać 18 punktów. Gdy wydawało się, że czwarty set będzie formalnością dla gospodyń to okazał się najbardziej zacięty. Po wyrównanym początku, w środkowej części seta podopieczne Przemysława Michalczyka zdobyły pięć punktów z rzędu przy zagrywkach Karoliny Drużkowskiej i było 12:16. Przy stanie 22:24 MKS miał piłkę setową, jednak Chemik doprowadził do gry na przewagi. Tu długo walka toczyła się punkt za punkt, a ostatecznie po błędzie dotknięcia siatki przegrały ją przyjezdne 31:33. Tym samym to siatkarki Chemika mogły się cieszyć z drugiego zwycięstwa w play offach i awansu do najlepszej czwórki mistrzostw Polski.

Grupa Azoty Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:1 (21:25, 25:18, 25:18, 33:31)

Chemik Police: Martyna Łukasik, Dominika Pierzchała, Elizabet Inneh-Varga, Saliha Sahin, Iga Wasilewska, Marlena Kowalewska – Martyna Grajber-Nowakowska (libero) oraz Natalia Mędrzyk, Bruna Honorio, Agnieszka Korneluk, Xia Ding.

Energa MKS: Katarzyna Wawrzyniak, Karolina Drużkowska, Karolina Fedorek, Aleksandra Rasińska, Lucija Mlinar, Zuzanna Efimienko-Młotkowska – Izabela Śliwa (libero) oraz Zuzanna Kuligowska, Aleksandra Cygan.