7 goli przy Łódzkiej

Aż siedem bramek zobaczyli piłkarscy kibice, którzy wybrali się w weekend na mecz 20 kolejki II ligi, w którym lider KKS Kalisz podejmował Sokoła Kleczew. Kaliszanie wygrali ten pojedynek 4:3 fundując emocje do ostatnich minut. Gospodarze zaczęli znakomicie i już po 16 minutach prowadzili z rywalem 3:0, po celnym główkowaniu Gabriela Vidal Gonzaleza i dwóch golach najlepszego strzelca III ligi Huberta Antkowiaka. Gdy wydawało się, że mecz jest już ustawiony to ambitni piłkarze Sokoła zaczęli odrabiać straty. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Mikołaj Pingot, który wykończył głową dośrodkowanie z rzutu wolnego. Po zmianie stron rywale wciąż napierali i w 78 minucie strzelili drugiego gola. Błąd kaliskiej obrony wykorzystał Jakub Dębowski. W 87 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się hiszpański pomocnik KKS-u Gabriel Vidal Gonzalez, który skutecznie przelobował brakarza gości. Tymczasem kilkadziesiąt sekund później znów zrobiło się nerwowo bo trzecie celne trafienie zaliczyli przyjezdni. Tym razem skutecznym strzałem w długi róg popisał się Tomasz Koziorowski. W ostatnich minutach kaliszanie nerwowo bronili przewagi i po ostatnim gwizdku mogli się cieszyć ze zwycięstwa i utrzymania fotela lidera III ligi.

KKS Kalisz – Sokół Kleczew 4:3 (3:1)

Bramki: Vidal Gonzalez 6, 87, Hubert Antkowiak 9, 16 – Mikołaj Pingot 39, Jakub Dębowski 78, Tomasz Koziorowski 88

KKS Kalisz: Wasiluk – Dzięcioł (61 Ślesicki), Gawlik, Lis, Radzewicz – Żebrowski (90 Ivan Vidal), Tunkiewicz, Hordijczuk, Jarantowicz (82 Owczarek) – Gabriel Vidal, Antkowiak

Sokół Kleczew: Świtalski – Theus, Pingot, Widelski, T. Koziorowski – Wolinowski, Kowalczuk, Groszkowski (90 Paczyński), Grzelak, Dębowski – Antosik (87 M. Koziorowski)