MKS po karnych

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę sobotniego meczu PGNiG Superligi w hali Arena pomiędzy drużynami Energa MKS Kalisz i Sandra SPA Pogoń Szczecin. Lepsi okazali się kaliszanie, ale w regulaminowych 60 minutach to goście utrzymywali 2-3 bramkową przewagę. Do przerwy, choć kaliszanie przegrywali 7:10 zdołali doprowadzić do remisu 11:11. Po zmianie stron przyjezdni znów odskoczyli kaliszanom na 3 bramki, a ci znów w końcówce wyrównali 20:20 i zwycięzcę wyłoniła seria karnych. Ich bohaterem był Łukasz Zakreta, który znakomicie wybronił dwa rzuty przyjezdnych:

"Oba zespoły zagrały dobrze w obronie, a w tej końcówce szczęście było po naszej stronie i wygraliśmy po rzutach karnych. Myślę, że byłem dobrze zmotywowany na ten mecz chociaż w okolicach 40 minuty zabrakło mi trochę koncentracji. Na szczęście w decydującym momencie ona wróciła i najpierw odbiłem kilka ważnych piłek w ostatnich minutach, a przede wszystkim udało mi się wybronić dwa karne".

na fot.: Łukasz Zakreta / bramkarz MKS-u Kalisz wybronił dwa rzuty karne

"Dała nam się we znaki też krótka ławka, bo mamy 4-5 kluczowych zawodników kontuzjowanych. Ale walczyliśmy do końca, zostawiliśmy serce na parkiecie i udało się wygrać po karnych. Teraz ciężko trenujemy już z myśla o tej grze o utrzymanie w play autach. Trener w tych ostatnich meczach rundy zasadniczej często teraz testuje grę 7 na 6 zawodników, czyli z wycofaniem bramkarza i myślę, że w tych decydujących meczach przyniesie to efekty" - dodał radiuCENTRUM Michał Czerwiński z MKS-u, który w ostatnich minutach zaliczył dwa cenne trafienia i doprowadził zespół do serii karnych.

Warto dodać że w pojedynku przeciwko portowcom nie wystąpili kontuzjowani m.in. Marek Szpera, Kamil Adamski i Artur Klopsteg. Na domiar złego parkiet na noszach opuścił Michał Bałwas, który prawdopodobnie ma złamaną kość piszczelową. Było to ósme zwycięstwo kaliskich szczypiornistów w PGNiG Superlidze.

Energa MKS Kalisz - Sandra SPA Pogoń Szczecin 22:22 (11:11) karne 4:2

Energa MKS Kalisz: Zakreta - Paweł Adamczak, Piotr Adamczak, Bałwas 3, Bożek, Czerwiński 3, Drej 3, Grozdek, Kniaziew 2, Misiejuk, Krytski 1, Pilitowski 6, Wojdak 4

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Bartosik, Zapora - Bosy 3, Biernacki, Horiha 3, Jońca, Jedziniak, Krupa 1, Krysiak 3, Matuszak, Miłek, Mróz, Rybski 4, Wąsowski 1, Zaremba 7