Fantastyczny finisz Open

Jak mawiał klasyk, mężczyzn poznaje się po tym jak kończą. Koszykarze Open Florentyny Pleszew pokazali w sobotę wielki charakter. Choć przez 39 minut meczu na szczycie przegrywali w Bydgoszczy z Astorią, ostatecznie wygrali 89:86 i są jedynym niepokonanym zespołem grupy A II ligi.

Open w Bydgoszczy od początku przegrywał. Najpierw 0:5, później 3:8 i tylko przez moment po akcji Wojciecha Żurawskiego był remis po 8. Po pierwszej kwarcie było 29:20 dla Astorii. Do przerwy bydgoszczanie prowadzili 49:39. W trzeciej kwarcie przewaga Astrorii osiągneła już 15 punktów. Jeszcze na trzy minuty przed końcem wydawało się, że zespół Andrzeja Kowalczyka znajdzie pierwszego pogromcę. A jednak pleszewianie w końcówce zagrali kapitalnie. Na 49 sekund przed końcem pierwsze w meczu prowadzenie Open Florentynie dał Marcin Stokłosa 85:84. Rozgrywającemu Open ręka nie zadrżała także na 3 sekundy przed końcową syreną, gdy wykonywał dwa rzuty wolne. Open wygrał w Bydgoszczy 89:86. Fantastyczne spotkanie rozegrali koszykarze z ekstraklasową przeszłością w barwach Open Florentyny. Wojciech Żurawski rzucił 22 punkty i zebrał z tablicy aż 17 piłek, a Marcin Stokłosa zdobył 18 punktów i 8 razy asystował. Open Florentyna z kompletem sześciu zwycięstw jest samodzielnym liderem grupy A II ligi.