Derby dla MKS-u

Był głośny i liczny doping, i przede wszystkim zacięta walka i emocje do ostatnich sekund. Mowa o derbowym pojedynku piłkarzy ręcznych MKS-u Kalisz i Ostrovii Ostrów. W sobotni wieczór, w hali Arena kaliszanie pokonali sąsiadów z Ostrowa 28:27. W pierwszej połowie dominowali gospodarze. Prowadząc nawet już 6 bramkami (14:8) na przerwę schodzili z trzema golami przewagi 15:12. W drugiej odsłonie gracze Ostrovii zdołali odrobić straty, i od stanu 21:21 zaczęły się największe emocje. Ostatecznie to podopieczni Bruno Budrewicza zachowali więcej zimnej krwi i wygrali spotkanie jedną bramką. "Zwłaszcza w drugiej połowie zagraliśmy zbyt mało dynamicznie w ataku pozycyjnym i było za dużo niecelnych rzutów. Powinniśmy rywala rozbić już po pierwszej połowie, ale potrafili się zmobilizować i zrobiła się nerwowa końcówka" - skomentował po meczu Radiu Centrum trener kaliskich szczypiornistów.

MKS Kalisz - Ostrovia Ostrów 28:27 (15:12).