Czarni lepsi od MKS-u

Pierwszej porażki przed własnymi kibicami doznali kaliscy siatkarze. W sobotę, w meczu 5 kolejki drugoligowych rozgrywek MKS Kalisz przegrał z Czarnymi Rząśnia 1:3. Mecz w hali przy Łódzkiej lepiej rozpoczęli goście wygrywając pierwszego seta 25:20. W drugim kaliszanie skuteczniej atakowali i w efekcie pewnie go wygrali do 18-tu. Niestety kolejne dwie odsłony znów należały do drużyny Czarnych. O ile trzeci set był wyrównany i przegrany 23:25, to w ostatniej odsłonie gospodarze zdobyli zaledwie 13 punktów. Jak przyznał Radiu Centrum trener MKS-u Kalisz Marian Durlej właśnie o brak walki do końca miał najwięcej pretensji do swoich podopiecznych:

"Decydujący był ten trzeci set, gdy prowadziliśmy trzema punktami (8:5) i trzeba było to utrzymać, zwłaszcza, że przeciwnik zaczął też robić błędy. Niestety za chwilę to oni wyszli na prowadzenie i wygrali tego seta. Konsekwencją był czwarty set, w którym nasi chłopcy nie walczyli. Jeśli chodzi o cały mecz to naprawdę było to dobre spotkanie, w którym pokazali to co mogli na dzień dzisiejszy. Ale mam pretensje o tego ostatniego seta, bo trzeba walczyć do końca, bez względu na to w jakiej się jest sytuacji. Wtedy drużyna pokazuje, że ma charakter".

Aktualny ligowy bilans kaliskich siatkarzy to dwa zwycięstwa i dwie porażki. To daje MKS-owi Kalisz czwarte miejsce w drugoligowej tabeli.

MKS Kalisz - Czarni Wirex Rząśnia 1:3 (20:25, 25:18, 23:25, 13:25).