Calisia straciła lidera

fot:archiwumRemisem zakończył się wyjazdowy mecz piłkarzy Calisii, w ramach 25 kolejki trzecioligowych zmagań. W sobotę, w Swarzędzu podopieczni Grzegorza Dziubka zremisowali z tamtejszą Unią 1:1. Był to mecz walki, w którym najwięcej było fauli. W 29 minucie po jednym z nich sędzia podyktował rzut karny dla kaliszan. Jedenastkę na gola zamienił Łukasz Wiącek, i do przerwy Calisia utrzymała prowadzenie. W 55 minucie gospodarze zdołali wyrównać, choć bramka padła z ewidentnego spalonego. Chwilę później za krytykowanie sędziego żółte kartki zobaczyli Marcin Ludwikowski i Maciej Sowiński. Na 10 minut przed końcem w polu karnym został sfaulowany grający trener Calisii Grzegorz Dziubek, ale arbiter tego nie zauważył. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i zespoły podzieliły się punktami.

Tymczasem najgroźniejszy w walce o awans rywal Lech Rypin pewnie pokonał Mieszka Gniezno 5:0. Tym samym Calisia pierwszy raz od początku rundy wiosennej musiała oddać fotel lidera.

Unia Swarzędz - KP Calisia 1:1 (0:1)

KP Calisia : Ludwikowski -Kupczyk, Czech, Wiącek, Sowiński- Gościniak, Migawa, Lisiecki, Świergiel, Lis- Ciesielski