Ależ emocje w derby

Prowadziły przez prawie 30 minut, ale niestety przegrały po dramatycznej końcówce - mowa o koszykarkach Towarzystwa Sportowego Ostrovia, które w niedzielę przy komplecie publiczności uległy we własnej hali 64:67 MKS-owi PWSZ Konin. Jeszcze w pierwszych minutach czwartej kwarty Ostrovia wygrywała 58:51, ale później popełniła kilka prostych błędów. W końcówce najpierw dwa rzuty wolne spudłowała Katarzyna Motyl z MKS-u, a później przy stanie 65:64 dla Konina dwa razy z linii pomyliła się Martyna Cebulska. - "Nerwy wzięły górę" - powiedziały po meczu Radiu Centrum Cebulska i Motyl.

"Bardzo duży stres towarzyszył temu meczowi. W końcówce nie wytrzymałam nerwowo i spudłowałam te dwa rzuty wolne. Uważam jednak, że o naszej porażce zadecydowała słaba skuteczność w ataku. Obrona wyglądała całkiem dobrze. Niestety, zawiodła skuteczność" - wyjaśnia Radiu Centrum Martyna Cebulska.

"Dawno nie uczestniczyłam w takim meczu. Emocje były niesamowite. Każde scenariusz mógł się przydarzyć. W końcówce nerwy puszczały. Nie trafiłam dwóch rzutów wolnych, a za chwilę to samo zrobiła Martyna Cebulska, która w sezonie ma skuteczność na poziomie 90 procent w rzutach wolnych. Nerwy były niesamowite, a o sukcesie zadecydowały niuanse" - powiedziała Radiu Centrum Katarzyna Motyl, pochodząca z Ostrowa, zawodniczka MKS-u Konin.

Decydujące punkty z rzutów wolnych zdobyła dla ekipy z Konina Anita Szemraj. Do dogrywki próbowała jeszcze doprowadzić Karolina Kaczmarek, ale rzut rozpaczy nie wpadł do kosza. Lider wygrał w Ostrowie 67:64 i zapewnił sobie praktycznie udział w fazie play-off. Ostrovia z kolei musi o to cały czas walczyć i wygrać teraz jeden z wyjazdowych meczów. Najwięcej punktów dla Ostrovii rzuciły: Mielczarek 12, Krygowska 10, Kaczmarek i Parysek po 9.