Udany rewanż ręcznych

Kaliscy szczypiorniści zrewanżowali się drużynie ze Świdnicy za jesienną porażkę. Na wyjeździe drużyna PGNiG PWSZ Kalisz przegrała różnicą trzech bramek. Tymczasem we własnej hali kaliszanie pokonali zespół ŚKPR Świdnica 33:28. Po raz kolejny najsilniejszą bronią kaliskich szczypiornistów była obrona i fantastyczna postawa w bramce Grzegorza Cieślaka. Na przerwę kaliszanie schodzili prowadząc 19:14. W kolejnych 30 minutach celne trafienia Krzysztofa Dutkiewicza i Jakuba Tomczaka zapewniły kaliszanom wygraną różnicą pięciu bramek 33:28. Mecz ocenia wspomniany kaliski bramkarz Grzegorz Cieślak:

"Na pewno nie uniknęliśmy w tym meczu błędów. To nie było super ładne widowisko, a raczej twarda gra dwóch sąsiadujących w tabeli drużyn. Zaciętej walki było sporo. Ale plan zrealizowaliśmy, odrobiliśmy straty bramkowe ze Świdnicy, i awansujemy teraz w tabeli o dwie pozycje na czwarte miejsce. Dlatego bardzo cieszy mnie ta wygrana".

W zespole PGNiG najwięcej 8 bramek zdobył Jakub Tomczak, a jedno trafienie mniej zanotował Krzysztof Dutkiewicz. W drużynie gości zdecydowanym królem strzelców został Mariusz Juściński, zdobywca 10 goli. Teraz w rozgrywkach drugoligowych drużynę PGNiG czekają dwa tygodnie przerwy. Jednak kaliszanie wcale nie będą odpoczywać, a wręcz przeciwnie. Już dziś rano wyjechali do Gdańska gdzie jako reprezentacja Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu rywalizować będą w półfinale akademickich mistrzostw Polski.

PGNiG PWSZ Kalisz - ŚKPR Świdnica 33:28 (19:14).