Porażka na koniec sezonu

Kolejną porażkę na zakończenie rundy zasadniczej zanotowali kaliscy koszykarze. AZS PWSZ OSRiR Kalisz przegrał na wyjeździe z AZS AWF Katowice 58:82. O ile w pierwszej kwarcie gra było wyrównana, to w kolejnej dominacja AWF-u Katowice była bezdyskusyjna i gospodarze wygrali ją aż 33:12. Po przerwie katowiczanie kontrolowali już przebieg meczu, a kaliski AZS ostatecznie przegrał ten pojedynek różnicą 24 punktów. W kaliskiej ekipie najwięcej choć tylko po 10 punktów zdobyli Michał Krajewski i Piotr Warawko.
Ta przegrana oznacza, że podstawowe rozgrywki I ligi, AZS WPSZ OSRiR Kalisz zakończył na odległej 13 pozycji, i o utrzymanie zagra ponownie z katowickim zespołem - który po rundzie zasadniczej zajął 14 miejsce. W pozostałych dwóch parach rundy playout zagrają: Znicz Basket Pruszków z Prokomem II Sopot i Sudety Jelenia Góra z Resovią Rzeszów.

AZS AWF Katowice - AZS PWSZ OSRiR Kalisz 82:58 (19:14, 33:12, 16:14, 14:18).