Cios w 4. kwarcie

Jest czternaste zwycięstwo w sezonie w Energa Basket Lidze koszykarzy BM Stali Ostrów. W niedzielny wieczór wygrali w Dąbrowie Górniczej z MKS-em 100:88. Ostrowianie zadali decydujący cios w czwartej kwarcie.

To był zdecydowanie mecz ataku, a nie defensywy. Po trzech kwartach był remis 67:67, ale otwarcie ostatniej odsłony spotkania w Dąbrowie Górniczej nie pozostawiło złudzeń, kto jest lepszy. BM Stal prowadziła w czwartej kwarcie 19:6 i wypracowanej przewagi już nie oddała, zwyciężając 100:88. Zespół Andrzeja Urbana trafił aż 15 rzutów z dystansu na 32 próby. Po cztery trójki zaaplikowali rywalowi Jakub Garbacz i Aleksander Załucki. Goście dobrze zagrali na atakowanej tablicy, notując aż 12 ofensywnych zbiórek. Przyczepić się można do skuteczności w rzutach wolnych, ale na szczęście nie wpłynęło to na końcowy wynik. BM Stal rzuciła rywalowi 100 punktów i z bilansem 14-5 jest wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi. Do prowadzącego Śląska Wrocław traci już tylko punkt. Kolejny mecz żółto-niebiescy zagrają w piątek o 17:30 w Arenie Ostrów, mierząc się z Polskim Cukrem Startem Lublin, z którym przegrali w pierwszej rundzie.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Stal Ostrów Wielkopolski 88:100 (24:23, 14:23, 29:21, 21:33)
MKS: Gerry Blakes 23, Joe Chealey 17, Martin Krampelj 13, Ousmane Drame 12, Jarosław Mokros 12, Trevon Bluiett 8, Kacper Radwański 3, Marcin Piechowicz 0, Wiktor Rajewicz 0, Maciej Kucharek 0.
BM Stal: Nemanja Djurisić 18, Jakub Garbacz 17, Aigars Skele 15, Aleksander Załucki 12, Ojars Silins 12, Damian Kulig 11, Josh Perkins 9, Mateusz Zębski 4, Filip Siewruk 2, Bartosz Rachwalski 0, Jacek Rutecki 0.