Wygrali z Astorią

Zwycięstwem kończą rok 2021. Koszykarze Arged BM Stali Ostrów w poniedziałkowy wieczór po wielkich emocjach w Bydgoszczy wygrali z tamtejszą Eneą Abramczyk Astorią 86:83 i odnieśli dwunaste zwycięstwo w sezonie.
Zespół Artura Gronka mocno postawił się mistrzowi Polski. Do przerwy prowadził 44:43. W trzeciej kwarcie Stal wygrała 22:16 i po 30 minutach prowadziła 65:60. W ostatniej odsłonie Arged BM Stal wygrywała najwyżej różnicą 11 punktów. Na niespełna 2 minuty przed końcem było 84:77 dla ostrowian, którzy jednak stracili 6 punktów z rzędu i na 30 sekund przed zakończeniem meczu Astoria przegrywała tylko 83:84. W decydującej akcji meczu trafił Denzel Andersson, a grający świetne spotkanie Andrzej Pluta jr nie zdołał w ostatnim rzucie doprowadzić do dogrywki. Mistrz Polski wygrał 86:83. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Kobi Simmons, który zdobył 22 punkty. W drugiej połowie skuteczny był także James Palmer, autor 15 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst. Stal po tym zwycięstwie z bilansem 12-4 – identycznym jak Anwil Włocławek i Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – wróciła na pozycję lidera tabeli Energa Basket Ligi.
Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:86 (25:27, 19:16, 16:22, 23:21)
Astoria: A. Pluta 20, Camphor 12, Zębski 11, Washpun 11, Nizioł 8, Herndon 6, Cavars 6, Chyliński 5, Krasuski 4.
Arged BM Stal: Simmons 22, Palmer 15, Andersson 11, Kulig 10, Mokros 9, Drechsel 8, Young 8, Florence 3.