Przegrali wygrany mecz

Szok i niedowierzanie w Arenie Ostrów. Mistrz Polski prowadził z Czarnymi Słupsk przez 39 minut i 51 sekund niedzielnego meczu. Przegrał 82:83, popełniając fatalny błąd w kluczowej akcji meczu, gdy James Florence zdecydował się na podanie w poprzek boiska.

A zaczęło się tak pięknie. Stal ruszyła na rywala z ogromnym animuszem. Prowadziła 10:0. Po pierwszej kwarcie 25:15. W drugiej kwarcie było nawet 40:25 dla mistrza Polski. Wydawało się, że Arged BM Stal ma mecz pod kontrolą. Ambitnie walczący beniaminek ze Słupska nie załamał się. Choć w 34 minucie po punktach Florence'a przegrywał 62:71, potrafił odwrócić losy meczu. Duży udział w tym mieli sami koszykarze Stali, którzy w końcówce popełnili kardynalne błędy. Przy stanie 82:81 na 17 sekund przed końcem James Florence podawał w poprzez piłkę, którą przejął BeauBeech. Amerykanin skorzystał z prezentu i rzucił punkty na wagę zwycięstwa i pierwszego prowadzenia Czarnych. Stal mogła odwrócić losy meczu w ostatniej akcji, ale KobiSimmons popełnił błąd kroków. Gorzej końcówki nie dało się rozegrać i mistrz Polski przegrał po raz szósty w tym sezonie. Była to niewybaczalna i niewytłumaczalna porażka, która teoretycznie nie miała prawa się zdarzyć.

Arged BM Stal Ostrów - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 82:83 (25:15, 15:15, 22:28, 20:25)

Arged BM Stal: Damian Kulig 18, KobiSimmons 14, James Florence 12, Denzel Andersson 12, Michael Young 9, Jakub Garbacz 9, James Palmer Jr. 8, TreyDrechsel 0, Jakub Wojciechowski 0, Jarosław Mokros 0.
Grupa Sierleccy Czarni: Anthony Lewis 22, Marek Klassen 18, BeauBeech 11, William Garrett 11, Kalif Young 7, Bartosz Jankowski, Jakub Musiał 5, Mikołaj Witliński 4, Dawid Słupiński 0.

na fot.: W ataku James Florence

na fot.: Podkoszowa walka z udziałem Michaela Younga