Mistrzostwo i rekordy

To była znakomita sobota dla ostrowskich lekkoatletów. Najpierw Dawid Borowski z Klubu Sportowego Stal LA Ostrów został mistrzem Polski w Biegach Przełajowych na dystansie 4 kilometrów, a później młodziutki Borys Rachuta wygrał finał Ogólnopolski LDK, ustanawiając najlepszy wynik w historii Polski w biegu na 60 metrów do lat 14.

Dawid Borowski podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które odbyły się w Drzonkowie pod Zieloną Górą obronił tytuł mistrzowski, wywalczony przed rokiem na dystansie 4 kilometrów. Finiszował z czasem 12 minut 30 sekund 8 dziesiątych.

na fot: Dawid Borowski

Drugiego na mecie Dawida Boratyńskiego wyprzedził o 6 sekund. Blisko medalu w kategorii do lat 18 na dystansie 3 kilometrów był inny biegacz Stali, Hubert Brudło, który finiszował czwarty.
Natomiast również w sobotę, tyle, że w Spale odbył się finał Ogólnopolski "Lekkoatletyka dla każdego", w którym startuje narybek królowej sportu. Tam Borys Rachuta w biegu eliminacyjnym osiągnął rewelacyjny czas 7,27 s, co jest najlepszym rezultatem w historii kategorii do lat 14 na dystansie 60 metrów w Polsce. W finale Rachuta, choć potknął się po starcie, po fantastycznym finiszu wygrał z czasem 7,32 s. wyprzedzając drugiego na mecie Piotra Przewoźnika o 0,20 s. Rachuta złoty medal dołożył także w reprezentacji województw Wielkopolskiego w sztafecie 4x200 metrów. Brązowy medal w skoku wzwyż zdobył Franciszek Grzegorowski.