Derby na remis

Derby Ostrowa w piłkarskiej IV lidze bez rozstrzygnięcia. Przez prawie pół godziny na Stadionie Miejskim prowadziła Centra 1946 Ostrów, ale w 90 minucie Ostrovia 1909 wyrównała. W III lidze cenne zwycięstwo odniosła Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Po przerwie derby Ostrowa wróciły i to od razu w godnej tego meczu oprawie. Blask jupiterów, szczytny cel i niezła frekwencja jak na mecz piłkarski na tym poziomie rozgrywkowym. Więcej okazji mieli gospodarze, Ostrovia 1909 Ostrów, ale to Centra 1946 prowadziła od 61 minuty po rzucie karnym, skutecznie egzekwowanym przez Michała Kucharskiego. Od 73 minuty Centra grała w osłabieniu po czerwonej kartce Jakub Kłobuska. Trener Ostrovii, Józef Klepak dokonał korekt w składzie, walka o wyrównanie przyniosła efekt w 90 minucie po uderzeniu Macieja Kaniewskiego. Derby Ostrowa zakończyły się remisem 1:1. Wyżej w tabeli po rundzie jesiennej jest Centra, która z dorobkiem 24 punktów zajmuje dziewiąte miejsce. Ostrovia jest czternasta i ma w tabeli 16 punktów. Udanie rundę jesienną zakończył jedyny trzecioligowiec z naszego regionu. Pogoń Nowe Skalmierzyce pokonała na własnym boisku Unię Solec Kujawski 5:2 i awansowała na piąte miejsce w tabeli. W przyszły weekend piłkarze rozegrają jeszcze kolejkę awansem z rundy wiosennej.