Derby dla Kalisza

Siatkarskie derby w 2. Lidze Kobiet dla Energi MKS-u II Kalisz. Zespół wygrał w sobotni wieczór w Przygodzicach z Baryczą Janków Przygodzki 3:1. Pierwsze dwa sety derbowego pojedynku, który miał wiele podtekstów, zdecydowanie należały do kaliszanek, które wygrały do 14 i 17. W trzeciej partii górą były gospodynie, zwyciężając 25:23. Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia 5:0 kaliszanek i to ustawiło rywalizację. Trenerzy obu ekip - Wojciech Lalek i Michał Wachowski podkreślali w rozmowie z radiemCENTRUM, że decydująca w derbowym pojedynku była zagrywka MKS-u:

"Uważam, że zagrywka to był klucz. Dzięki naszej zagrywce dziewczyny z Baryczy nie mogły grać wszystkiego, co potrafią, a wiemy, na co je stać. Grają wszechstronnie na każdej pozycji. Nasza zagrywka faktycznie zrobiła swoje. Dzięki temu mieliśmy łatwość wyprowadzenia kontr i mogliśmy ustawić się lepiej w obronie" – powiedział radiuCENTRUM Wojciech Lalek.

"Zagrywka gości to była piekielna broń. Uważam, że mamy jedną z lepiej przyjmujących drużyn w tej lidze, a w tym meczu po prostu nam nie szło. W pierwszych dwóch setach zostaliśmy dosłownie zmieceni zagrywką. Nie udało nam się zrobić tego, co było zaplanowane. Chcieliśmy, mówiąc kolokwialnie, usiąść na rywalki, żeby ręka przy zagrywce im zadrżała, ale się nie udało" – powiedział radiuCENTRUM Michał Wachowski.

Kaliszanki wygrały czwartego seta 25:19, a cały mecz 3:1 i zainkasowały trzy punkty, dzięki czemu zrównały się w tabeli z trzecią dotychczas Baryczą Janków Przygodzki.

Barycz Janków Przygodzki – Energa MKS II Kalisz 1:3 (14:25, 17:25, 25:23, 19:25)