Ćwierćfinał nie dla nich

Piłkarze ręczni Arged Rebud KPR Ostrovii nie awansowali do ćwierćfinału Orlen Pucharu Polski. W środę w meczu 1/8 finału tych rozgrywek przegrali w Opolu z Corotop Gwardią 28:34.

Biało-czerwone pasiaki były dotąd przekleństwem drużyny z Opola. Wszystkie mecze ligowe minimalnie wygrywał zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. W meczu Pucharu Polski górą była jednak Gwardia. Do przerwy w Opolu prowadził Arged Rebud KPR Ostrovia 16:14. W drugiej połowie role się odwróciły i to gospodarze dominowali na boisku, pewnie wygrywają 34:28. Najwięcej bramek dla ostrowian rzucili Klopsteg 8, Marciniak i Reznicky po 5 oraz Urbaniak i Krivokapić po 4.

Corotop Gwardia Opole w ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski zagra w Kielcach z Industrią. Arged Rebud KPR Ostrovia w sobotę o 18:00 we własnej hali czeka za to arcyważny mecz ligowy z beniaminkiem Orlen Superligi, KPR-em Legionowo.

Corotop Gwardia Opole – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów 34:28 (14:16)

Arged Rebud KPR Ostrovia: Balcerek, Zimny - Klopsteg 8, Marciniak 5, Reznicky 5, Krivokapić 4, Urbaniak 4, Adamski 1, Gajek 1, Łyżwa, Szych, Wojciechowski.