Pięć setów w Bydgoszczy

Kaliskie siatkarki wciąż nie mogą wrócić na zwycięskie tory. W poniedziałkowy wieczór, w meczu 11. kolejki TAURON Ligi Energa MKS przegrał na wyjeździe z sąsiadującym w tabeli Pałacem Bydgoszcz 2:3. Pierwszego seta gospodynie wygrały do 22-óch, ale w drugim to kaliszanki znakomicie zagrały w bloku i wysoko zwyciężyły do 16-tu. W trzecim secie podopieczne Adama Czekaja miały 4 punkty przewagi, jednak w końcówce bydgoszczanki wyrównały 19:19 i skutecznie rozegrały końcówkę, wygrywając do 22-óch. Czwarta odsłona była najbardziej wyrównana i kaliszanki pokonały gospodynie na przewagi 26:24. Tiebreaka kaliszanki rozpoczęły od prowadzenie 4:0, ale potem zawodniczki Pałacu zdobył pięć punktów z rzędu, poszły za ciosem i wygrywając decydującego seta do 12-tu cieszyły się z zwycięstwa. Najlepszą zwodniczą meczu została libero Pałacu Bydgoszcz Magdalena Saad.

Tymczasem kaliski MKS zakończył pierwszą rundę rozgrywek z bilansem 2 zwycięstw i 9 porażek, na odległym 10 miejscu.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 16:25, 25:22, 24:26, 15:12)

Pałac Bydgoszcz: Cassemiro, Hage, Balmas, Szperlak, Majkowska, Bałdyga, Saad (libero) oraz Kobus, Szczepańska-Pogoda, Mazurek, Różyńska

Energa MKS Kalisz: Drużkowska, Cygan, Gałkowska, Mucha, Łukasik, Kucharska, Wysokińska (libero) oraz Żurowska, Miechowicz, Kempfi

MVP: Magdalena Saad (Pałac Bydgoszcz)

grafika.:Energa MKS Kalisz