Walczak powalczy o reelekcję

Nowe Szanse - Nowe Wyzwanie, z takim hasłem swój start w wyborach samorządowych zapowiedział Jerzy Łukasz Walczak - burmistrz Nowych Skalmierzyc, który będzie ubiegał się o reelekcję.

"Ponad 5,5 roku temu zostałem burmistrzem gminy i miasta Nowe Skalmierzyce. To czas intensywnej pracy i rozwoju naszej gminy. To 120 inwestycji ukończonych za ponad 65 000 000 zł. W dalszym ciągu chcę rozwijać tę gminę, bo kto stoi w miejscu, ten się cofa, ja nie zamierzam się cofać i chcę w dalszym ciągu rozwijać naszą małą ojczyznę, dlatego w zbliżających wyborach będę się ubiegał o fotel burmistrza gminy i miasta Nowe Skalmierzyce" - powiedział Walczak.

Jak zapowiada włodarz, jego program wyborczy będzie zakładał zrównoważony rozwój gminy we wszystkich obszarach, tak by gmina Nowe Skalmierzyce była przyjazna mieszkańcom.

na fot.: Jerzy Walczak / burmistrz Nowych Skalmierzyc

Władze gminy stawiały nie tylko na rozwój infrastruktury drogowej, powstały nowe oddziały przedszkolne, modernizowane były szkoły, budowane boiska. Równolegle do wsparcia rozwoju dzieci i młodzieży, nie zapominano o wsparciu seniorów i integracji różnych środowisk.

"Stworzyliśmy nowe oddziały przedszkolne, więcej miejsc w żłobkach, modernizujemy szkoły, budujemy boiska, place zabaw, utworzyliśmy stypendia dla najzdolniejszych uczniów i tych, którzy potrzebują wsparcia finansowego gminy, naszej wspólnoty. Utworzyliśmy w gminie Klub Seniora, organizujemy dla nich dziesiątki integracyjnych imprez, koncertów, przekazujemy im środki, by sami brali sprawy w swoje ręce i organizowali sobie swój wspólny czas. W końcu powołaliśmy do życia Skalmierzycką Kartę Seniora, która jest dużym przywilejem dla naszych babć i dziadków, naszych źródeł mądrości, troski i spokoju. W ostatnich pięciu latach rozwija się działalność Centrum Kultury i Biblioteki w Nowych Skalmierzycach, powstało u nas Centrum Aktywności Społecznej i nowe świetlice, w Skalmierzycach, Węgrach czy Letniej Harcówce" – wymienia burmistrz Walczak.

Swoją druga kadencję – jeśli tak zdecydują wyborcy - Walczak rozpocznie z hasłem „Nowe Skalmierzyce - nowe szanse i wyzwania”. Nowymi szansami bez wątpienia będą środki unijne z nowej perspektywy finansowej UE, wyzwań ciągle jest sporo, a wśród nich m.in. podnoszenie jakości usług publicznych i medycznych w gminie.

Obecny burmistrz w swoim programie wyborczym dużo miejsca poświęca też potrzebom młodych. W gminie, na terenie sportowo – rekreacyjnym przy Stadionie Miejsko–Gminnym powstanie trawiaste boisko, pełnowymiarowa hala sportowa z siłownią i pumptrack, a tuż obok bieżnia.

Kontynuowane będą inwestycje w zakresie budowy i modernizacji dróg, chodników, ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych. Rozwijać się będzie teren przy Centrum Aktywności Społecznej. Włodarz obiecuje zieleń, małą architekturę, a nawet tężnię solankową.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 7 kwietnia.

Jeżeli żaden z kandydatów na burmistrza nie uzyska w tym dniu ponad połowy z oddanych, ważnych głosów, czeka nas druga tura - to już 21 kwietnia.

Autor: 

Personalia

e-mail
kostecki@rc.fm

Nazwisko: 

Łukasz Kostecki

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).