Wracają autobusy

W lipcu na ulice miasta wrócą dwa zabytkowe autobusy: SAN H100B oraz Jelcz Cabrio. Przejazdy będą organizowane w weekendy. Mieszkańcy, a także turyści będą mogli zwiedzać miasto trasami „Kalisza Piastowskiego” oraz „Wielkich Kaliszan”. Jak powiedział radiuCENTRUM Radosław Sapieja z Informacji Turystycznej, dzięki takiej formie zwiedzania nie tylko poznamy miasto z trochę innej perspektywy, ale i historię Kalisza i jego mieszkańców: „Dowiemy się przede wszystkim o początkach naszego miasta, o początkach jego historii, dlaczego tu, a nie gdzieś indziej ono powstało. Natomiast jeżeli chodzi o drugą trasę, czyli tych wielkich kaliszan, dowiemy się mnóstwo o ludziach z tym miastem związanych, niekoniecznie może tu urodzonych, ale takich, którzy to swoje życie bardzo często poświęcili naszemu miastu, nie będąc rodzonymi kaliszanami, dowiemy się też jakie było ich życie i co połączyło ich z naszym miastem”.

Jelcz Cabrio będzie jeździł trasą „Wielkich kaliszan” o godzinach: 12:15, 14:15 oraz 16.15 natomiast SAN H100B trasą „Kalisza Piastowskiego” kwadrans wcześniej, czyli o pełnych godzinach. Start na przystanku przy Plantach. W tym roku z powodu wysokich kosztów utrzymania pojazdów, wprowadzono bilety w cenie 10 zł. Taki bilet uprawnia również do zwiedzania wieży ratuszowej w dniu przejazdu autobusem. Dostępne są w Informacji Turystycznej.

Autor: 

Personalia

e-mail
gorcewicz@rc.fm

Nazwisko: 

Górcewicz

NEWS nr 2: 

N

Każde forum komentarzy umieszczone pod informacjami prasowymi na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), nie jest moderowane w czasie rzeczywistym - komentarze nie są weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Nie jest dozwolone umieszczanie w ww. komentarzach: nazw i marek o charakterze komercyjnym, linków czy innego rodzaju przekierowań do innych stron internetowych i jakichkolwiek obiektów graficznych. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać na adres: adm@rc.fm. Wpisując jakikolwiek komentarz na niniejszej stronie internetowej (www.rc.fm), autor tego komentarza przyjmuje świadomie do wiadomości i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm) do usunięcia lub modyfikacyjnego skrótu wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez właściciela niniejszej strony internetowej (www.rc.fm).