Zmiażdżyli rywala po przerwie

Jedenaste zwycięstwo w rundzie i szóste na wyjeździe odnieśli w środowy wieczór koszykarze BM Slam Stali Ostrów. Zespół Mikołaja Czaji pokonał w Szczecinie tamtejszy AZS Radex i zakończył pierwszą rundę zmagań na znakomitym drugim miejscu w tabeli pierwszej ligi koszykarzy.

To nie pierwszy mecz, w którym BM Slam Stal Ostrów do przerwy gra przeciętnie, a klasę pokazuje dopiero w drugiej połowie. W Szczecinie Stal nawet nieźle rozpoczęła spotkanie, bo prowadziła 7:3, ale za chwilę przegrywała już 7:12. Do przerwy był remis po 41. W drugiej połowie na boisku dominowali już goście. W 27 minucie po punktach Wojciecha Żurawskiego było 62:50 dla ostrowian. Trzecią kwartę Stal wygrała aż 31:14 i mogła spokojnie kontrolować przebieg meczu do samego końca, zwyciężając akademików aż 95:75. Najwięcej punktów dla BM Slam Stali Ostrów w Szczecinie rzucili: Szawarski 19, Dymała 18 i Żurawski 17. Warto podkreślić wysoką skuteczność ostrowian w rzutach wolnych. Kapitan, Wojciech Szawarski trafił 10 na 10 rzutów z linii, a Marcin Dymała był nieomylny przy ośmiu próbach.