Wystarczyła jedna kwarta

Na sporą próbę nerwów wystawili swoich fanów w środowy wieczór koszykarze BM Węgiel Stal Ostrów. Po trzech kwartach przegrywali niespodziewanie z KK Bild Bytom 66:70. Fantastyczna gra w ostatniej odsłonie meczu sprawiła jednak, że ostrowianie odnieśli pewne zwycięstwo. Stal odrobiła straty w minutę, a już w połowie czwartej kwarty wygrywała 84:75. Ostatnią część spotkania zwyciężyła aż 35:12, a cały mecz 101:82. "Wiedzieliśmy, że rywal ma słabsze końcówki" - powiedzieli Radiu Centrum Rafał Wojciechowski i Łukasz Olejnik.

"W końcu musieliśmy zaskoczyć. Cały mecz graliśmy słabo. Dobrze, że obudziliśmy się w tej czwartej kwarcie, która osłodziła nam to spotkanie. KK Bytom to wbrew pozorom ciężki rywal. Oni większość meczów dobrze grają przez trzy kwarty i przegrywają ostatnią odsłonę spotkań. Potwierdziło to się również w środowy wieczór" - ocenił rozgrywający BM Węgiel Stal Ostrów.

"Spodziewaliśmy się tego, że bytomianie nie będą łatwym rywalem. Oni walczą w każdym meczu. Potwierdziła się reguła, że przegrywają w czwartej kwarcie. Całe szczęście, że mamy wyrównany zespół. Jeśli kogoś przykryją lepiej w danej kwarcie, ktoś inny bierze na siebie ciężar gry. Uzupełniamy się i każdy może dorzucić ważne punkty. To jest nasz atut" - dodał Olejnik.

Ostrowski zespół świetnie zagrał w ataku. Sporo niedociągnięć było jednak w defensywie, na co po meczu narzekał trener Mikołaj Czaja. Najwięcej punktów dla Stali rzucili: Olejnik 24, Kałowski 21, Dymała 18 i Wojciechowski 16.