Wygrana w Rawiczu

Zwycięstwem rozpoczęli tegoroczne trzecioligowe rozgrywki koszykarze MKS-u Kalisz. W sobotę podopieczni Piotra Czaski pewnie pokonali na wyjeździe Rawię Rawicz 93:60. Tylko początek pojedynku było wyrównany, a już w 9 minucie pierwszej kwarty MKS prowadził 20:7. Jak powiedział Radiu Centrum Jarosław Jasiukiewicz z MKS-u, potem kaliski zespół systematycznie powiększał przewagę.

"Przede wszystkim cieszymy się, że naszym zawodnikom bardzo szybko udało się opanować nerwy i naturalny stres przed pierwszym meczem sezonu. Pierwsze minuty były wyrównane, ale potem już pokazaliśmy tę koszykówkę którą chcemy grać. W drugiej kwarcie znakomita gra w obronie pozwoliła rozbić Rawię Rawicz 21:6 i mecz był praktycznie rozstrzygnięty. W kolejnych częściach spokojnie kontrolowaliśmy sytuację i był to trochę mecz do jednego kosza".

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u był król strzelców ubiegłego sezonu Artur Mrówczyński. Zdobył od 27 punktów, trafiając m.in. trzy z czterech oddanych "trójek".
A w następnej kolejce kaliskich koszykarzy czeka najdłuższy wyjazd w tegorocznym sezonie do Goleniowa.

Rawia Rawicz - MKS Kalisz 60:93 (15:23, 6:21, 18:21, 21:28)

Punkty dla MKS-u Kalisz: Mrówczyński 27, Wojciechowski 19, Zyber 12, Szymczak 9, Galewski 6, Kornacki 6, Michaś 6, Oleszkin 4, Kuczyński 2, Kowalski 2.