Wreszcie zwycięstwo koszykarek

Ponad półtora miesiąca koszykarki Towarzystwa Sportowego Ostrovia czekały na kolejne zwycięstwo. W sobotę zespół Piotra Czaski po dramatycznym spotkaniu pokonał w Gdańsku tamtejszy AZS Uniwersytet 73:71, robiąc milowy krok do utrzymania się na zapleczu ekstraklasy.

Koszykarki Ostrovii po raz ostatni wygrały na początku stycznia nomen omen także z zespołem AZS-u Uniwersytet Gdańsk, tyle tylko, że w rozgrywkach Pucharu PZKOSZ. W sobotę Ostrovia prowadziła prawie od początku meczu. Do przerwy było tylko 37:34 dla zespołu Piotra Czaski, ale znakomity początek trzeciej kwarty sprawił, że Ostrovia miała aż 15 punktów przewagi. Niestety, wystarczyło kilka minut dekoncentracji pod koniec trzeciej i na początku czwartej kwarty, by gospodynie odrobiły straty. Ostrovia prowadziła tylko jednym punktem i do samego końca meczu wynik był otwarty. Kluczowy rzut na nieco ponad minutę przed końcową syreną oddała Karolina Kaczmarek, która trafiła za 3 punkty. Ostrovia ostatecznie wygrała w Gdańsku 73:71. Najwięcej punktów dla zespołu zwycięskiego rzuciły: Paździerska 17, Kaczmarek 13, Cebulska 11, Misiek i Parysek po 10.