Wicemistrz w przełajach

Reprezentant UKS-u 12 Kalisz Patryk Kubiak wicemistrzem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych w Poznaniu. Kaliski młodzik srebrny medal wywalczył w minioną sobotę na dystansie 3000 metrów, ulegając po zaciętej walce na finiszu tylko biegaczowi Olimpii Poznań Andrzejowi Wojciechowskiemu. Zawody te były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Bardzo dobre, piąte miejsce w biegu młodziczek na 2500 metrów wywalczyła Oliwia Dyonizy, a jej klubowa koleżanka Izabela Krot była jedenasta.
"Nasi młodzicy zdobyli 9 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży" - powiedział Radiu Centrum trener UKS 12 Kalisz Paweł Wiśniewski.

Podczas poznańskich zawodów awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 2 kwietnia w Bydgoszczy, wywalczyli też Anna Bednarek (12 miejsce na dystansie 2000 metrów), Natalia Górniak (9 miejsce na dystansie 3000 metrów) oraz Piotr Klimczak (8 miejsce na dystansie 3000 metrów).