Warta rozbiła Calisię

Niemoc strzelecka drugoligowej Calisii Kalisz trwa. W sobotnim meczu czwartej kolejki kaliszanie przegrali na własnym boisku ze spadkowiczem z I ligi Wartą Poznań 0:3. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1, po celnym uderzeniu w 14. minucie pod poprzeczkę Grzegorza Rasiaka. Ten doświadczony napastnik, 37-krotny reprezentant Polski, zdobył jeszcze drugiego gola w 84. minucie, choć okazji strzeleckich miał znacznie więcej. Listę strzelców Warty uzupełnił Michał Ciarkowski, który w 67. minucie spokojnie posłał piłkę między nogami kaliskiego bramkarza do siatki. Mecz dla Radia Centrum ocenili: autor dwóch goli, Grzegorz Rasiak z Warty i kapitan Calisii Jacek Paczkowski:

"Mieliśmy sporo szans już w pierwszej połowie, które powinniśmy wykorzystać. Wiedzieliśmy, że Calisia źle rozpoczęła sezon, trzy razy przegrali, ale różnicą tylko jednej bramki. Momentami gospodarze stawiali twarde warunki i tej walki na boisku trochę było. My mieliśmy na mecz w Kaliszu jasno określony cel - kontrolować przebieg spotkania od samego początku do końca i nie tracić łatwych bramek. Myślę, że zrobiliśmy co do nas należało, chociaż tych zmarnowanych okazji też było za dużo."

"Cóż, przyjechała do nas bardzo doświadczona drużyna, która wykorzystała nasze indywidualne błędy. W mojej ocenie fizycznie zaczynamy lepiej wyglądać, te stałe fragmenty też już nam coraz lepiej wychodzą, ale wciąż brakuje sił ofensywnych. Jeżeli tracimy bramkę, to przy tym układzie kadrowym nie ma tego wykończenia, nie ma kto strzelić na bramkę. Czekamy aż będą jakieś kadrowe wzmocnienia. Ale robimy wszystko, żeby zdobyć pierwsze punkty."

Warto dodać, że od utraty kolejnych bramek Calisię dwukrotnie ratował słupek. Była to czwarta z rzędu porażka kaliszan, którzy wciąż mają zerowy dorobek w tegorocznych rozgrywkach. Jednak jak zapewnia trener Calisii Piotr Zajączkowski są szanse na realne wzmocnienie składu. Szkoleniowiec zdradził bowiem dziennikarzom, że klub prowadzi zaawansowane rozmowy z kilkoma piłkarzami. Wśród nich są dwaj napastnicy z ekstraklasowym doświadczeniem.

KP Calisia Kalisz - Warta Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Grzegorz Rasiak 14. min, 0:2 Michał Ciarkowski 67. min, 0:3 Grzegorz Rasiak 84. min.

KP Calisia: Kołba - Cieślak (61. Sierzputowski), Józefiak, Wieczorek, Paczkowski - Zając (81. Korpik), Gawlik, Kotwica, Bujalski (80. Balcerzak), Ciesielski (77. Stojczew) - Wandzel.

Warta: Beser - Kocot, Ł. Jasiński (59. Czerniejewicz), Ngamayama, D. Jasiński - Bartkowiak, Marciniak, Ciarkowski, Goliński (85. Gregorek), Nowak (71. Kurminowski) - Rasiak.