Triumfy ostrowskich drużyn

Sobota była bardzo udanym dniem dla obu drużyn piłkarskich z Ostrowa Wielkopolskiego. Wicelider III ligi Ostrovia 1909 Ostrów wygrała 2:0 w Inowrocławiu z tamtejszą Cuiavią, a lider IV ligi - Centra Ostrów triumfował w Kole 1:0 nad Olimpią.

Ostrovia świetnie rozpoczęła mecz w Inowrocławiu, bo już w trzeciej minucie prowadziła 1:0 po strzale Tomasza Kempińskiego, który w rozmowie z Radiem Centrum zapowiadał, że najwyższa pora, by właśnie w Inowrocławiu rozpocząć zwycięską serię. Zespół Marka Nowickiego kontrolował przebieg spotkania i miał szanse na podwyższenie rezultatu. Drugi gol padł jednak dopiero w 88. minucie, kiedy to Bartosz Szepeta wykorzystał błąd bramkarza gospodarzy i strzałem z 30 metrów przelobował go. Niestety dla Ostrovii, punktów nie stracił lider - Wda Świecie, która w doliczonym czasie gry strzeliła gola na 3:2 w meczu z Polonią Środa Wielkopolska.
Zwycięską passę kontynuuje Centra Ostrów, która wygrała w sobotę w Kole z Olimpią 1:0 po golu z 81. minuty Tomasza Adamiaka. Centra jest liderem tabeli z przewagą trzech punktów nad Victorią Ostrzeszów, SKP Słupcą i Dąbroczanką Pępowo.