Szczęśliwa wygrana z Chemikiem

fot:archiwumWyjazdowe zwycięstwo w 19 kolejce trzecioligowych spotkań zanotował lider tabeli Calisia. Tym razem w sobotę, w Bydgoszczy kaliszanie pokonali tamtejszego Chemika 2:1. Pierwszego gola dla gości w 36 minucie zdobył Łukasz Wiącek, i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Gospodarze zdołali doprowadzić do remisu w 62 minucie, a na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski. Gdy w Bydgoszczy zanosiło się na remis, bramkę w dość szczęśliwy sposób zdobył Maciej Sowiński. Piłkę wybił z rzutu rożnego, a dośrodkowanie dochodzące do bramki wiatr skierował na krótki słupek i zamienił w gola.

"Cieszy komplet punktów, ale ten mecz powiniiśmy już sobie ułożyć w pierwszym kwadransie. Wystarczy wspomnieć strzał w słupek Krzysztofa Gościniaka, czy niewykorzystane akcje sam na sam Błażeja Ciesielskiego. Mogło być po sprawie, a tak po przerwie spadło tempo i mogło to się zakończyć remisem" - powiedział Radiu Centrum trener Calisii Grzegorz Dziubek.

Po tej wygranej Calisia utrzymała pozycję lidera. Co więcej, drugi w zestawieniu tabeli Lech Rypin zremisował w Swarzędzu 0:0, i dzięki temu przewaga kaliskiej drużyny nad rywalami wzrosła do 4 punktów.

Chemik Bydgoszcz - Calisia Kalisz 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Wiącek 36, 1:1 Retlewski 62, 1:2 Sowiński 75

Calisia: Bartek Ciesielski - Wiącek, Czech, Lisiecki, Grabowski - Lis (Kupczyk 75.), Sowiński, Błażej Ciesielski ( Janicki 90) - Świergiel (Stawiński 65), Dziubek, Gościniak