Stalówka miażdży w Gliwicach

Potwierdzili, że potrafią wygrywać także na wyjazdach - mowa o koszykarzach BM Węgiel Stali Ostrów, którzy w sobotę rozbili w Gliwicach tamtejsze GTK aż 83:55. Początek meczu nie wskazywał na łatwe zwycięstwo ostrowian, gdyż w pierwszych minutach prowadzili gospodarze.
Do przerwy było 34:31 dla popularnej "Stalówki", która prawdziwą dominację pokazała w trzeciej kwarcie, wygranej aż 30:12. Wówczas przewaga ostrowian osiągnęła już nawet 26 punktów. Najskuteczniejszy w zespole Mikołaja Czaji był Łukasz Olejnik, który na stuprocentowej skuteczności rzucił w Gliwicach 19 punktów.