Remis z Polonią

Remis 2:2, który nie satysfakcjonował nikogo. Tak zakończył się mecz inaugurujący 15 kolejkę II ligi, w którym Calisia Kalisz na własnym boisku podzieliła się punktami z Polonią Bytom. W pierwszej połowie aktywniejsi byli gospodarze, którzy objęli prowadzenie w 33 minucie po skutecznej dobitce Arkadiusza Kucińskiego. W 57 minucie wyrównał Bartłomiej Setlak. Od 63 minuty Calisia grała w przewadze, bowiem drugą żółtą kartkę zobaczył Paweł Odrzywolski z Polonii. Jednak to goście zdobyli kolejnego gola. Tym razem rzut karny pewnie wyegzekwował Jacek Broniewicz. Honor gospodarzy w doliczonym czasie gry uratował Piotr Józefiak, który strzałem z kilku metrów doprowadził do remisu. Stąd jak przyznali Radiu Centrum trenerzy Polonii Artur Skowronek i Calisii Mirosław Dymek pozostał niedosyt.

"Ja odbieram ten mecz w kategorii przegranej. Widzę, że jeszcze ogrom pacy przed nami i musi ona przynieść efekt, żebym więcej nie oglądał tak słabego mojego zespołu jak w pierwszej połowie. Druga połowa po części napawa mnie optymizmem, bo było widać, że moja drużyna ma charakter. Teraz trzeba do tego dołożyć aspekty czysto piłkarskie i wtedy będziemy potrafili dowieść prowadzenie do końca spotkania" - przyznaje trener Skowronek.

"Mam bardzo mieszane uczucia po tym spotkaniu, nie wiem czy się cieszyć, czy smucić. Prowadzimy 1:0, mamy swoje sytuacje, potem gramy w przewadze, a jednak tracimy dwie bramki. Pocieszające jest to, że w doliczonym czasie, uśmiechnęło się do nas szczęście i doprowadziliśmy do remisu. Powiem szczerze, że nie wiem co miałbym powiedzieć chłopakom w szatni, gdybyśmy ten mecz przegrali - dodał trener Dymek.

Dodajmy, że kaliszanie kończyli mecz przy Łódzkiej także w osłabieniu, ponieważ w 88 minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Piotr Wieczorek. Zdobyty z trudem jeden punkt nie zmienił sytuacji Calisii w tabeli. Ze skromnym dorobkiem 9 punktów wciąż jest na ostatnim, 18-tym miejscu.

KP Calisia Kalisz - Polonia Bytom 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Kuciński 33. min, 1:1 Bartłomiej Setlak 57. min, 1:2 Jacek Broniewicz 68. min (karny), 2:2 Piotr Józefiak 90+1. min.

KP Calisia: Ludwikowski - Wieczorek, Fechner, Józefiak, Zając (72. Kimura) - Książek (82. Stojczew), Kotwica - Kuciński (66. Ciesielski), Bujalski (85. Jasiński), Sobczak - Wandzel.

Polonia: Sypniewski - Trznadel (42. Banaś), Broniewicz, Odrzywolski, Radkiewicz, Laskowski, Zalewski, Setlak, Jean Paulista (59. Walesa), Michalik (43. Białkowski), Jarka.