Remis Jaroty

Dokładnie 208 dni czekali piłkarze Jaroty Jarocin, aby ponownie rozegrać mecz mistrzowski na własnym stadionie. W niedzielę, w ramach 20 kolejki drugiej ligi podopieczni Czesława Owczarka zremisowali z Chojniczanką Chojnice 1:1. Mówi Radiu Centrum Piotr Garbarek, kapitan Jaroty:

"Z tego punktu trzeba być zadowolonym. Uważam, że z przebiegu całego meczu remis jest sprawiedliwy. Jeśli chodzi o pierwsze dwadzieścia minut, to w poniedziałek trzeba sobie wyciągnąć wnioski, bo tak nie może wyglądać nasza gra. Wtedy Chojniczanka mogła ustawić cały mecz. Powinno być 3:0 dla gości. Jednak szczęście sprzyja lepszym, choć my do końca w tym meczu nie byliśmy drużyną lepszą, to udało nam się wyrównać. Myślę, że od tego momentu mecz był wyrównany".

Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Już w 6 minucie Marek Kowal najwyżej wyskoczył w polu karnym jarocińskiego zespołu i głową skierował piłkę do siatki. Jednak gospodarze do wyrównania zdołali doprowadzić w 21 minucie. Wtedy Karol Danielak pięknym strzałem zza pola karnego pokonał Krzysztofa Barana. Warto podkreślić, że na trybunach zasiadł komplet publiczności czyli 1200 osób.

JAROTA Jarocin - CHOJNICZANKA Chojnice 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Marek Kowal (6.), 1:1 - Karol Danielak (22.)

Jarota Jarocin: Dariusz Brzostowski, Hubert Oczkowski, Piotr Garbarek, Bartosz Kieliba (38. Igor Skowron), Mateusz Śliwa, Safian Skupiński, Mateusz Witkowski, Karol Danielak (49. Dariusz Juracki), Damian Pawlak, Patryk Cierniewski, Krzysztof Piosik (46. Krzysztof Bartoszak)

Chojniczanka Chojnice: Krzysztof Baran, Robert Sierant, Artur Andruszczak, Grzegorz Jakosz, Michał Mikołajczyk, Marcin Trojanowski (46. Tomasz Lenart), Aleksandar Atanacković (66. Sławomir Ziemiak), Tomasz Parzy, Paweł Noga (61. Konrad Hajdamowicz), Marek Kowal, Szymon Kaźmierowski