Przegrali w Pile

Długą serię zwycięstw przerwali też kaliscy koszykarze. Po sześciu z rzędu wygranych, w meczu na szczycie III ligi MKS Kalisz przegrał na wyjeździe z Basketem Piła 68:102. Tylko pierwsza kwarta wygrana przez gospodarzy 26:23 była wyrównana. Potem koszykarze z Piły dominowali na parkiecie, a kaliszanie seriami tracili punkty, ostatecznie przegrywając aż 34 "oczkami". W kaliskiej ekipie znów najskuteczniejszy okazał się Artur Mrówczyński, zdobywca 29 punktów. Tymczasem lider pilskiego Basketu Łukasz Chelis rzucił 35 punktów.

"Nie można po tej sobotniej porażce wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Za tydzień mamy kolejny wyjazd. Czeka nas bardzo ważne spotkanie z Basketem Junior Poznań, i jeśli chcemy nadal być w ścisłej czołówce tabeli, trzeba w Poznaniu wygrać" - podsumował Radiu Centrum wiceprezes klubu Jarosław Jasiukiewicz.

KS Basket Piła - MKS Kalisz 102:68 (26:23, 20:14, 22:14, 34:20)

Punkty dla MKS: Mrówczyński 29, Galewski 15, Szczepański 9, Ostój 6, Oleszkin 4, Kowalski P. 3, Kowalski J. 2.

fot:Jarosław Jasiukiewicz