Przegrali jedną bramką

Od jednobramkowej porażki rundę rewanżową rozpoczęli kaliscy szczypiorniści. W hali Arena Szczypiorno Kalisz przegrało z Żagwią Dzierżoniów 26:27. Dla przyjednych bramkę na wagę zwycięstwa, na trzy sekundy przed końcową syreną zdobył niezwykle doświadczony 35-letni gracz Adam Steczek. Ale gospodarze bardzo słabo zagrali w pierwszej połowie, przegranej 10:14. "Najzwyczajniej ją przespaliśmy" - powiedział Radiu Centrum Łukasz Kobusiński z kaliskiego Szczypiorna:

"Pierwsza połowa zmarnowana i przespana. Nie wiem co się z nami działo, czy jakaś trema, bo popełnialiśmy proste błędy. Pudłowaliśmy, rzucaliśmy z nieprzygotowanych sytuacji. W drugiej połowie wyglądało to już znacznie lepiej, doszliśmy rywali, a nawet później prowadziliśmy. Szkoda tych ostatnich minut, a nawet sekund, bo remis i jeden punkt mimo wszystko chyba nam się należał".

W drugiej połowie kaliszanie grali też znacznie lepiej w obronie i nie tylko odrobili straty, ale prowadzili 19:17. Jednak po nerwowej końcówce to Żagiew Dzierżoniów zdobyła komplet punktów, a Szczypiorno Kalisz praktycznie straciło szanse na zajęcie miejsca barażowego i walkę o awans. Dodajmy, że w kaliskiej ekipie najwięcej, sześć bramek zdobył Piotr Bielec.

KPR Szczypiorno Kalisz - Żagiew Dzierżoniów 26:27 (10:14)

Szczypiorno: Matuszczak, Młoczyński - Bielec 6, Klara 5, Stachowiak 5, Galewski 3, Kobusiński 2, Nowicki 2, Szefner 1, Stefański 1, Hoffmann 1