Udany rewanż w Gliwicach

W Ostrowie niespodziewanie przegrali. W Gliwicach wzięli udany rewanż. Mowa o koszykarzach Arged BM Stali, którzy w czwartkowy wieczór wygrali z Tauron GTK 94:81, odnosząc 16 zwycięstwo w rozgrywkach Orlen Basket Ligi.

Do składu ostrowskiej drużyny po kontuzji wrócił Aigars Skele. Łotysz w Gliwicach zdobył 6 punktów, ale rozdał aż 13 asyst. Jego zespół w 17 minucie po rzucie z dystansu Tomasza Gielo wygrywał aż 53:31, ale przed przerwą gospodarze zanotowali serię 10-0 i znacznie zmniejszyli straty. GTK nie poddało się i w czwartej kwarcie doszło ostrowian najpierw na cztery punkty, a na trzy i pół minuty przed końcem doprowadziło do wyniku 79:82. Na szczęście końcówka należała do Arged BM Stali, która wygrała 94:81.

Co najważniejsze, punkty rozkładały się na cały zespół, który odniósł 16 zwycięstwo w sezonie i umocnił się w czołówce tabeli Orlen Basket Ligi. Teraz drużynę trenera Andrzeja Urbana czeka 1 kwietnia wyjazdowy mecz we Wrocławiu ze Śląskiem, a następnie cztery domowe spotkania, kończące sezon zasadniczy.

Tauron GTK Gliwice – Arged BM Stal Ostrów 81:94 (21:28, 20:25, 20:18, 20:23)

Tauron GTK: Kadre Gray 19, Chris Czerapowicz 17, Martins Laksa 10, Terry Henderson Jr. 10, Łukasz Frąckiewicz 10, Michał Samsonowicz 8, Koby Mcewen 4, Maciej Bender 3, Tomasz Śnieg 0.

Arged BM Stal: Ojārs Siliņš 19, Rodney Chatman 15, David Brembly 14, Laurynas Beliauskas 14, Krzysztof Sulima 8, Tomasz Gielo 8, Nemanja Đurišić 7, Aigars Šķēle 6, Wiktor Sewioł 3.