Pewny triumf Ostrovii

Świetna seria w drugiej kwarcie zapewniła koszykarkom Ostrovii pewne zwycięstwo w Aleksandrowie Łódzkim nad tamtejszym Basketem 75:51. Podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego powróciły na pozycję lidera tabeli, którą dzielą z ŁKS-em Łódź. Ostrovia dobrze rozpoczęła mecz w Aleksandrowie Łódzkim, prowadząc w 5 minucie 12:5 po punktach Martyny Cebulskiej. Później jednak gra przyjezdnych nieco się popsuła i to Basket po serii 10 punktów z rzędu wygrywał 21:16.

Końcówka drugiej kwarty należała jednak do ostrowianek, które zanotowały serię 16:0 i prowadziły w 19 minucie 38:23. Ostrovia źle zaczęła drugą połowę meczu, ale ponownie szybko się pozbierała i po akcji Agaty Ostrowskiej wygrywała 51:33. W czwartej kwarcie przewaga faworytek jeszcze wzrosła i ostatecznie Ostrovia wygrała z Basketem 75:51. Świetne spotkanie zagrała Ewelina Jackowska, która rzuciła 21 punktów i zanotowała 8 zbiórek. Ostrowska dołożyła 13 punktów, a Kaczmarek 10. Kolejny mecz Ostrovia zagra we własnej hali w następną sobotę z rezerwami Ślęzy Wrocław.