Pogoń rozbiła Pogoń

Pogoń II Szczecin przyjechała do Nowych Skalmierzyc na mecz z liderem tabeli grupy 2 III ligi bez punktu, a w środę wieczorem rozbiła gospodarzy aż 5:0. To był bardzo zimny prysznic dla jedynego trzecioligowca z naszego regionu.

Pogoń Nowe Skalmierzyce znakomicie rozpoczęła nowy sezon. Po trzech kolejkach miała na koncie komplet zwycięstw i była liderem tabeli. Skoro do pierwszej drużyny przyjeżdża zespół, który zamyka tabelę bez punktu, to faworyt powinien być jeden. W środę wieczorem w Nowych Skalmierzycach wszystko było jednak na odwrót. To rezerwy Pogoni Szczecin od pierwszych minut objęły prowadzenie, a po kwadransie było już 2:0 po golu z rzutu karnego. Do przerwy zespół trenera Łukasza Bandosza schodził do szatni z bagażem trzech goli. W drugiej połowie Portowcy nie zwolnili tempa. Podwyższyli na 4:0 po rzucie karnym, a w 90 minucie zupełnie dobili zespół z Nowych Skalmierzyc, aplikując im piątego gola. Pogoń spadła z pierwszego miejsca na czwarte, a kolejny mecz rozegra w niedzielę z Starogardzie Gdańskim.

na fot: Pogoń niespodziewanie przegrała na własnym boisku aż 0:5