Karne Ostrovii

W 18 minucie przegrywali już 0:2, ale ostatecznie doprowadzili do remisu 2:2 i wygrali 3:0 w serii rzutów karnych. Mowa o piłkarzach Ostrovii 1909, którzy w Nowych Skalmierzycach wyeliminowali Pogoń i zagrają w półfinale Okręgowego Pucharu Polski.

Pogoń Nowe Skalmierzyce po golach w 3 minucie Tomasza Kaczmarka i w 18 Dawida Kuczyńskiego prowadziła 2:0 z Ostrovią i wydawało się, że ma ustawione spotkanie. Pod koniec pierwszej połowy kontaktowego gola dla biało-czerwonych pasiaków strzelił Tomasz Kempiński. Od 73 minuty Ostrovia grała w przewadze jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał Kuczyński. Wyrównującego gola strzelił Kamil Krawczyk. W serii rzutów karnych bohaterem Ostrovii został bramkarz Bartosz Jankowski, który obronił trzy jedenastki. Wśród gości skutecznymi egzekutorami rzutów karnych byli: Marek Szymanowski, Łukasz Wiącek i Michał Giecz. W drugim meczu ćwierćfinałowym KS Opatówek przegrał 3:4 z LKS-em Gołuchów. 3 kwietnia w półfinałach LKS Gołuchów podejmie Jarotę, a Ostrovia 1909 Ostrów zmierzy się z KKS-em 1925 Kalisz.

na fot.: Tomasz Kempiński strzelił dla Ostrovii kontaktowego gola, który dał nadzieje zespołowi Marcina Kałuży na sukces w Nowych Skalmierzycach. Fot. Materiały prasowe Ostrovia 1909.