Bolesna porażka Centry

Jeśli chcą się utrzymać w III lidze, takie mecze muszą wygrywać - mowa o piłkarzach Centry, którzy przegrali na własnym boisku 2:4 w sobotę z Górnikiem Konin. Rywal prowadził już 2:0, ale Centra za sprawą Michała Kucharskiego strzeliła kontaktowego gola. W drugiej połowie z rzutu karnego wyrównał Tomasz Adamiak, ale końcówka należała do Górnika, który w 88. minucie strzelił bramkę na 3:2, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 4:2 z rzutu karnego. Mówi kapitan Centry, Tomasz Adamiak:

"To był ciężki mecz. I bardzo słaby w naszym wykonaniu. W drugiej połowie pokazaliśmy charakter, doprowadzając do wyrównania 2:2. Niestety, w końcówce przytrafił nam się, mówiąc kolokwialnie, następny babol. Nie możemy tak grać, jeśli chcemy się utrzymać w tej III lidze. Jeśli takie mecze będą nam się dalej przytrafiały, to po prostu nie jesteśmy w stanie z taką grą zająć miejsca gwarantującego pozostanie w tej klasie rozgrywkowej. Coś jest nie tak z naszą grą. Nic nie ujmując Górnikowi, to że zajmują jedno z ostatnich miejsc, nie oznacza, że są słabi i przyjadą do Ostrowa poddać się, czy bez walki oddać mecz... Oni też chcieli wygrać" - powiedział radiuCENTRUM Tomasz Adamiak.

Centra, pomimo porażki, utrzymała dwunaste miejsce w tabeli, ale drużyny z dolnych rejonów zbliżyły się do ostrowian. W ostatniej kolejce rundy jesiennej Centra zagra na wyjeździe z Wdą Świecie.