Lider z Pleszewa ucieka

Koszykarze Open Florentyny Pleszew po niedzielnym zwycięstwie na wyjeździe nad AZS-em Politechniką Częstochowa 90:73 umocnili się na czele tabeli grupy B II ligi. Lider ma już trzy punkty przewagi na Stalą Ostrów i Sudetami Jelenia Góra, które to w miniony weekend przegrały swoje mecze.

Zdecydowanym faworytem meczu w Częstochowie byli podopieczni Dusana Radovicia, którzy od początku spotkania kontrolowali wynik. Po pierwszej kwarcie było 31:23 dla Open Florentyny. Imponująca była skuteczność pleszewian w rzutach z dystansu. Już w pierwszej kwarcie trafili 6 "trójek". Później jednak nie byli już tak skuteczni zza linii 6,75 metra. Do przerwy było 47:38 dla lidera. W trzeciej kwarcie pleszewianie utrzymali kilkunastupunktową przewagę, którą jeszcze powiększyli w ostatniej odsłonie meczu, wygrywając ostatecznie 90:73. Najwięcej punktów dla Open Florentyny Pleszew rzucili: Gacek 20, Kaczmarzyk 19, Ratajczak 17 i Dryjański 15. Lider tabeli jest coraz bliższy tego, by do fazy play-off przystąpić z pierwszego miejsca.