Zwycięskie otwarcie

Zwycięstwo na inaugurację rundy wiosennej i oficjalne otwarcie Stadionu Miejskiego w Kaliszu. W sobotę piłkarze KKS-u pokonali Bałtyk Gdynię 2:1. Choć początek spotkania należał do gości, to kaliszanie objęli prowadzenie w 30 minucie. Po faulu na Łukaszu Żegleniu sędzie podyktował karnego, którego wykorzystał sam poszkodowany. W 67 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a gola pewnym strzałem z rzutu wolnego zdobył Łukasz Grabowski. Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć jednym trafienie w 88 minucie, gdy po dograniu z rzutu rożnego celnie główkował Przemysław Kostuch.

"Ta bramka w końcówce na 2:1 trochę podcięła nam skrzydła i zrobiło się nerwowo. Dlatego trzeba było więcej utrzymać piłkę z przodu, udało się uspokoić grę i nie dopuścić Bałtyku już do stałych fragmentów gry, w których byli bardzo groźni".

"Szacunek dla chłopaków za walkę, za determinację choć na początku meczu to rywale nas zdominowali i było u nas widać te presję związaną z grą na nowym stadionie. Bardzo zależało nam żeby zwycięstwem otworzyć nowy stadion. Większość naszych zawodników pierwszy raz grało przy tylu kibicach. Cieszy zwycięstwo, ale nad stylem trzeba jeszcze popracować" - mecz podsumowali radiuCENTRUM napastnik KKS-u Rafał Jankowski i trener Piotr Morawski.

Po tej wygranej piłkarze KKS-u awansowali na czwarte miejsce w tabeli III ligi. Przed meczem odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu przy Łódzkiej, a na nowej trybunie zasiadło ponad 3 000 kibiców. Inwestycja kosztowała 38 000 000 złotych.

KKS Kalisz – Bałtyk Gdynia 2:1 (1:0)

Łukasz Żegleń 31 k, Łukasz Grabowski 67 – Przemysław Kostuch 88

KKS: Pogorzelec – Palat, Lis, Gawlik, Grabowski – Ciesielski (87 Stojczew), Tunkiewicz, Domagalski, Kowalski (58 Chojnacki) – Żegleń (68 Nnamani), Jankowski.

Bałtyk: Bartkowiak – Kołodziejski (75 Klecha), Duszkiewicz, Kostuch, Szur – Kuzimski (66 Rychłowski), Czerwiński, Letniowski, Marczak, Kochanek – Duda