Polegli z Pogonią

Nie było niespodzianki w meczu KKS-u z ekstraklasową Pogonią Szczecin. W środę w spotkaniu 1/16 Pucharu Polski kaliszanie ulegli na własnym boisku portowcom 0:4. Już w 14 minucie gapiostwo kaliskiej obrony wykorzystał Łukasz Zwoliński i otworzył wynik dla gości. 10 minut później pod poprzeczkę trafił Spas Delev i było 2:0. Tuż po przerwie ponownie na listę strzelców wpisał się Zwoliński, a zwycięstwo gości przypieczętował w 88 minucie debiutujący w seniorskiej Pogoni Gracjan Jaroch. Mecz ocenili Radiu Centrum trenerzy: Pogoni Kazimierz Moskal i KKS-u Piotr Morawski:

"Po prostu zrobiliśmy to co należało zrobić, czyli awansowaliśmy do kolejnej rundy. Jestem zadowolony z wysokiego zwycięstwa i osobiście bardzo cieszę się, że na listę strzelców wpisał się nasz debiutant Gracjan Jaroch".

na fot.: Kazimierz Moskal / trener Pogoni Szczecin

"Przyjechała do nas drużyna ekstraklasowa i przede wszystkim ważne, że mogliśmy zagrać z tak silnym przeciwnikiem, bo jak mówi przysłowie jak spaść to z wysokiego konia. Oczywiście szkoda, że przegraliśmy aż czterema golami, bo mogliśmy bardziej pograć. Pogoń zasłużenie wygrała i my kibicujemy im dalej. Może się jeszcze okazać że odpadliśmy z triumfatorem pucharowych rozgrywek i nie będzie wstydu".

na fot.: Piotr Morawski / trener KKS-u Kalisz

Dojście KKS-u do tej fazy centralnych rozgrywek i tak jest historycznym osiągnięciem klubu. Warto dodać, że mecz "kakaesiaków" z Pogonią Szczecin obejrzało około tysiąca kibiców, a bilety zostały wyprzedane już kilka dni przed meczem.

1/16 Pucharu Polski, 10.08.2016, godz. 17:00, Wał Matejki 2
KKS Kalisz – Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)
0:1 Łukasz Zwoliński 14. min, 0:2 Spas Delev 25. min, 0:3 Łukasz Zwoliński 50. min, 0:4 Gracjan Jaroch 88. min

Żółte kartki: Michał Grzesiek, Marcin Lis (KKS) oraz Sebastian Rudol (Pogoń)

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Marcin Tomaszewski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Marcin Lis (60. Jakub Budrowski), Michał Grzesiek, Ivelin Kostov (74. Stayko Stoychev), Błażej Ciesielski (60. Przemysław Balcerzak), Konrad Chojnacki, Rafał Jankowski

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła – Robert Obst, Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski, Mateusz Matras, Jakub Piotrowski, Dawid Kort (63. Rafał Murawski), Spas Delev (46. Adam Gyurcso), Ricardo Nunes (77. Gracjan Jaroch), Łukasz Zwolinski